Byt PL-9 "Protektorzy"

Numer bytu: PL-9

Występowanie:
Poziom PL-16, Poziom PL-29, Poziom PL-40, Bezpieczna Przystań


OPIS:

Protektorzy (Ens Tutela) To pogodne i opiekuńcze istoty, są przyjazne dla podróżników i innych osób przebywających w Backrooms. Są wrogo nastawieni do wyznawców Jerrego i Imprezowiczów, ubrani są w czarne garnitury, białe koszule z czerwonym krawatem i czarne polerki. W ręku zawsze trzymają czarną teczkę.


ZACHOWANIA

Protektorzy są przyjaźnie nastawieni do podróżników. Kiedykolwiek podróżnik będzie na niebezpiecznym poziomie lub będzie goniony przez byty, natychmiast mu pomoże. Jest kilka rodzajów pomocy jaką Protektorzy mogą zaoferować od ochrony podróżników, pozbycie się wrogich bytów poprzez opatrzenie ran lub ochronę ważnych dokumentów. Gdy podróżnik jest w niebezpieczeństwie, jest ranny lub nieprzytomny, opiekuje się nim dopóki nie wróci do pełni zdrowia potem odprowadzają go na poziom bezpieczny lub zamieszkały. Gdy podróżnik dotrze do bezpiecznego poziomu lub poziomu mieszkalnego Protektor, poprosi o wodę lub jedzenie. W sytuacji gdy nie otrzyma nic, z smutkiem oskarży nas o złe zachowanie i już nigdy więcej tego samego Protektora nie spotykamy. Nikt nigdy nie widział konfrontacji byta z Protektorem. Zawsze gdy zaistnieje zagrożenie, odgradza podróżnika barierą z sześcianu po czym idzie pokonać wrogie byty. Świadkowie donoszą, że słyszeli jedynie kliknięcie walizki, błysk i ponowne kliknięcie walizki. Po jakimś czasie Protektor zawsze wracał mówiąc, że zagrożenia już nie ma a bariera znikała. Kiedy któryś z podróżników zapytał się co jest w walizce, Protektor zawsze odpowie ,,Nie chcesz tego wiedzieć".


BIOLOGIA
Protektorzy posturą, wyglądem fizycznym, anatomicznym i intelektem przypominają ludzi. Jedyną różnicą jest biała jak kreda zimna skóra i oczy w kolorze czarnym.


ODKRYCIE
Nie do końca wiadomo, kiedy Protektorzy zostali odkryci. Prawdopodobna data odkrycia to 02.08.1999 przez kilku rannych zagubionych podróżników. Nie ma na to twardych dowodów, że Protektorzy istnieją. Są jedynie opowieści świadków i spekulacje.


WSKAZANIA
Zawsze trzymaj się blisko Protektora, rozmawiaj i żartuj nim często, słuchaj jego poleceń, zawsze przyjmuj od niego pomoc.


PRZECIWWSKAZANIA
Nigdy go nie atakuj, nie obrażaj go, nie żałuj mu wody ani jedzenia gdy jesteście u celu podróży, nie oddalaj się od niego, nie próbuj sprawdzać co jest w teczce, nie odmawiaj od niego pomocy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License