TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:
Klasa 1
- Bezpieczny
- Zabezpieczony
- Niewielka liczba bytów
Poziom PL-15 jest piętnastym polskim poziomem Backrooms. Został odkryty prawdopodobnie w pierwszej połowie XIX wieku, lecz dokładna data nie jest znana.
Fragment wnętrza Poziomu PL-15 z epoki Wiktoriańskiej.
Opis:
Poziom PL-15 jest ogromnym dworcem kolejowym, który zmienia swój wygląd w zależności od epoki historycznej, z jakiej przybędzie do niego następny pociąg. Najstarszy datowano na początek XIX wieku, najmłodszy natomiast zbliżony był do wieku XXI.
Choć sam Poziom zmienia swój wystrój, znajdują się w nim zawsze pewne stałe elementy, oraz zachowywany jest układ pomieszczeń. Poziom składa się on z hali głównej, gdzie znajdują się kasy biletowe, tablice przyjazdów i odjazdów (papierowe lub elektroniczne, w zależności od okresu, w jakim znajduje się Poziom), zegar, zgodnie z którym funkcjonują wcześniej wspomniane przyjazdy i odjazdy, oraz przejście na perony.
Na lewo od wejścia mieści się pusta kawiarnia z kilkoma zestawami stolików, przyrządami do wyrobu kawy, pustą witryną na ciasta oraz cennikiem. Jeśli wędrowiec położy na blacie określoną w cenniku kwotę (kwota zawsze podawana jest w walucie kraju, z którego pochodzi podróżnik), produkt z cennika pojawi się na najbliższym stoliku. Produkty są bezpieczne w spożyciu, a wędrowcy najczęściej określają je, jako bardzo smaczne.
Nie należy jednak próbować samowolnie używać urządzeń znajdujących się w kawiarni. Jeśli wędrowiec podejmie taką próbę, wytrysną one w jego stronę wrzącą wodę.
Na prawo natomiast, znajduje się toaleta oraz skrytka bagażowa. Aby wejść do łazienki, należy pozostawić dowolną monetę przed drzwiami, inaczej podróżnik naraża się na gniew Babci Klozetowej. Samo pomieszczenie będzie idealnym odwzorowaniem łazienek dworcowych z okresu historycznego, w jakim znajduje się Poziom. Łazienka jest w pełni funkcjonalna i zawsze nienagannie czysta. Z kranów płynie woda migdałowa.
Skrytka natomiast jest niewielkim pomieszczeniem, z zestawem szafek pancernych. Można w nim pozostawić swój bagaż. Dotychczas nie zanotowano przypadku, aby przechowywane w skrytce rzeczy zniknęły lub zostały uszkodzone. Nie należy jednak pod żadnym pozorem próbować włamać się do zamkniętej szafki. Wędrowiec, który podejmie próbę otwarcia, zostanie wessany do środka, a następnie zgnieciony do formy odpowiadającej kształtowi szafki i pozostanie w niej już na zawsze.
Naprzeciwko wejścia na Poziom umieszczone jest przejście na poszczególne perony. Nieznana jest ich dokładna liczba, najwytrwalszy z eksploratorów doliczył się ich 420. Jedynym peronem, na którym pojawia się pociąg, jest peron 2. Pojawia się on, gdy wędrowiec wejdzie na peron i odczeka kilka minut. Przed wejściem do niego zaleca się, by kupić bilet w kasach znajdujących się przy wejściu. Pomoże to uniknąć konfrontacji z konduktorami.
Byty:
Poeta - Byt spotykany przez niektórych wędrowców w kawiarni. Opisywany jako humanoid w garniturze z lat 20-stych, z otwartą księgą zamiast głowy. Jest przyjazny i chętnie porozmawia z wędrowcem. Jego ulubionym tematem są poszczególne poziomy Backrooms. Jeśli wędrowiec opowie mu, o poziomie jakiego wcześniej nie znał, Poeta da mu w zamian krótki wiersz na temat Poziomu 1. Jeśli wędrowiec go wyrecytuje, zostanie na ów poziom przeniesiony.
Babcia Klozetowa - Cień starszej kobiety, który pojawia się, gdy ktoś korzysta z toalety, bez uiszczenia opłaty. Pojawia się najczęściej w momencie, gdy wędrowiec jest w tracie korzystania z łazienki. Natychmiast po pojawieniu się zaatakuje ona wędrowca szczotką toaletową i nie zaprzestanie do momentu, aż wędrowiec da jej monetę o dowolnym nominale. Ucieczka zarówno z toalety, jak i samego poziomu nic nie da. Babcia będzie gonić dłużnika przez całe Backrooms, aż nie spłaci on należności.
Pasażer - Starszy mężczyzna, przesiadujący na peronie 1. Jest przyjazny wobec wędrowców i chętnie częstuje ich herbatą z termosu. Zapytany o powód swojego pobytu w tym miejscu, odpowiada, że czeka na pociąg do domu. Poniżej znajduje się zapis rozmowy z Bytem, rozmowę przeprowadził odkrywca niezrzeszony Wiktor Rasiak.
Odkrywca Rasiak: Dzień dobry. Nazywam się Wiktor Rasiak, czy mógłbym zająć panu chwilę?
Pasażer: Witam! Oczywiście, zapraszam serdecznie. Napije się pan herbaty?
Odkrywca Rasiak: Dziękuję, chętnie. Więc, co właściwie pan tu robi?
Pasażer: Czekam na pociąg, co innego można robić na dworcu?
Odkrywca Rasiak: Dokąd się pan wybiera?
Pasażer: Do domu.
Odkrywca Rasiak: A na jakim poziomie pan mieszka?Pasażer: Tym najwyższym. *byt wskazuje palcem na strop*
Odkrywca Rasiak: Ma pan na myśli naszą rzeczywistość. Frontrooms?
Pasażer: Frontrooms? *chwila ciszy* Ach więc ta się teraz na to mówi. Ja wolę po prostu dom, brzmi przyjemniej.
Odkrywca Rasiak: Nie widziałem rozkładu z pociągiem, który tam jedzie.
Pasażer: Ja widziałem. Raz, dawno temu. Jeszcze nie przyjechał, ale przyjedzie. W domu pociągi też się spóźniały, taki ich urok. Dolać herbaty?
Bazy, Posterunki i Społeczności:
Kolejarze:
- Licząca około 20 członków grupa zamieszkująca perony od 6 do 9.
- Są pokojowo nastawieni i otwarci na handel. Posiadają niesprawną lokomotywę z lat 50 tych XX wieku, którą próbują uruchomić i za jej pomocą wydostać się z Backrooms.
- Wszelkie przedmioty mogące potencjalnie być elementami lokomotywy kolejarze są skłonni nabyć nawet za absurdalnie wysokie ceny.
38. Forpoczta Polskiego Komitetu Odkrywców:
- Placówka znajduje się na peronie 3.
- Zajmuje się badaniem właściwości poziomu, wyszukiwaniem nowych przejść, pomocą przybyłym odkrywcom, oraz pozyskiwaniem materiałów.
- Od niedawna placówka podjęła współpracę z Kolejarzami, w celu uruchomienia posiadanej przez nich lokomotywy.
- Stała obsada liczy 7 osób.
Wejścia:
- Wejście w dym na Poziomie PL-14
- Wskoczenie w wyrwę między oczodołami na Poziomie PL-10
Wyjścia
- Wejście do pociągu na peronie 2 przeniesie cię na Poziom PL-16
- Wejście nogami do muszli klozetowej i spuszczenie wody przenosi na Poziom PL-23