Doktor Sowa
20220225_225029.jpg

Rysunek zrobiony przez jednego z wędrowców

Numer Bytu:PL-2 " Złodzieje Oczu "

Występowanie:

Występuje na poziomach o dużym nawilżeniu powietrza

Opis:

Złodzieje Oczu to ruchome skupisko owadów które tworzy humanoidalną postać o wysokości około 2,7m i czarnym zabarwieniu. Owady nazwano " Owadami Oczu ". Zazwyczaj atakują wędrowców którzy nie posiadaj Wody Migdałowej. Szybkość Złodziejów Oczu to 7 km/h kiedy są w postaci humanoida , kiedy się rozpadną pojedynczy " Owad Oczu " potrafi osiągnąć szybkość nawet do 32 km/h.
Złodzieje Oczu są na ogół przyjazne o ile posiadasz Wodę Migdałową, jeśli sprowokujesz Złodziejów Oczu mogą zaatakować cię nawet jeśli już ją posiadasz.
Złodzieje Oczu posiadają dwie formy, pierwsza forma to podstawowa w której się je spotyka czyli humanoidalna forma o wysokości 2,7m, druga forma to tz. " Wylew " czyli forma atakująca.
Złodziej Oczu boi się ognia oraz suchych miejsc.

Zachowania:

Złodzieje Oczu atakują ludzi którzy nie posiadają Wody Migdałowej, nie wiadomo dlaczego. Kiedy Złodzieje Oczu atakuję rozpada się i i naciera całą kolonią " Owadów Oczu "
po czym wchodzą w oczodoły i zaczynają wypychać oczy z nich. Złodzieje Oczu jeśli posiada się Wodę Migdałową dają [[object-12 | Ból Migdałowy]]].

Biologia:

Pojedynczy " Owad Oczu " ma wygląd podobny do kleszcza, lecz jest o wiele razy mniejszy. Złodzieje Oczu wytwarzają przykry smród który przypomina odór gnijącego ciał. Wydziela również w małej ilości [[object-12 | Ból Migdałowy]]].

Odkrycie:

Pierwszy kontakt ze Złodziejem Oczu miał jeden ze Zagubionych. Jako jedyny z grupy w której szedł nie posiadał Wody Migdałowej , czemu Złodziej Oczu go zaatakował. Obiekt został narysowany przez kolegę z drużyny ofiary.

Wskazania i zakazy:

Wskazania:

Próbuj posiadać Wodę migdałową. Próbuj zawsze mieć zapalniczkę i spray do włosów.

Zakazy:

Nie pij za dużo Wody Migdałowej. Jeśli wiesz że na poziomie są Złodzieje Oczu nie choć w wilgotnych miejscach.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License