Ekim-Pisanie
ocena: 0+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 2

  • Bezpieczny
  • Częściowo zabezpieczony
  • Średnia liczba bytów
IMG_20220202_201532.jpg

Góry znajdujące się na Poziomie PL-10

Poziom PL-10 jest 10. polskim poziomem Backrooms. Opisywany jest jako rozległy teren górski przypominający swoją strukturą góry Dolomity. Odkryty został około 23.07.1995 r. Na terenie całego Poziomu znajdują się sieci podziemnych tuneli oraz okopów imitujące struktury z czasów Wielkiej Wojny.

Opis:

Poziom PL-10 to ogromny łańcuch górski porośnięty licznymi lasami iglastymi rozciąga się on na ponad 16 tyś km². Na jego terenie można napotkać różne wioski oraz miasteczka zamieszkiwane przez Gospodarzy, oraz rozmaite fortyfikacje, w których mogą pojawiać się Jagerzy. Przebywając na tym Poziomie wędrowcy zgłaszają "ciągłe uczucie przytłoczenia spowodowane ogromem otaczających ich szczytów górskich".

Na Poziomie przeważają miasteczka, w których wyróżnić można chaty typowe dla architektury alpejskiej. Same chaty pełnią wiele funkcji przez co dzieli się je na:

IMG_20220202_084714.jpg

Przykład chaty magazynowej z Poziomu PL-10

Chaty magazynowe - Małe chaty zbudowany głównie z desek, wykorzystywane do przetrzymywania narzędzi rolniczych oraz artykułów spożywczych używanych przez Gospodarzy.

Chaty mieszkalne - Najczęściej 2 lub 3 piętrowe chaty zbudowany z cegły oraz drewna, służą one jako nocleg dla Gospodarzy oraz bezpieczne miejsce pobytu dla wędrowców.

Chaty żywieniowe - Z zewnątrz przypominają one chaty mieszkalne, natomiast w środku są prostymi karczmami, w których można nabyć dania typowe dla kuchni tyrolskiej.

Na terenie Poziomu PL-10 znajduję się również obserwatorium, w którego okolicy wybudowano placówkę badawczą P.K.B.R.1 Samo obserwatorium jest pilnie strzeżone, dostęp do niego mają tylko wybrane osoby.

Na Poziomie PL-10 istnieje ogromny system podziemnych tuneli zaopatrzeniowych, do których można się dostać poprzez niektóre z gęsto występujących szczelin oraz jaskiń. Jednak te które do nich prowadzą, są pilnie strzeżone przez Jagerów. Z dostępnych informacji wynika, że tunele mają szerokość (od 3 do 3, 5m szerokości), a także system lamp gazowych przymocowanych do sufitu, którego zadaniem jest oświetlanie wnętrza tuneli. Tunele te charakteryzują się wysokością wahającą się od 1 do 3m.

Dodatkowa dokumentacja:

ZASTRZEŻENIE


Dokument został napisany na podstawie dziennika znalezionego nieopodal wejścia do jednej z jaskiń, tożsamość autora pozostaje nieznana.

Uwaga! Poniższych informacji do tej pory nie udało się potwierdzić.

Dziennik opisuje poczynania nieznanego z imienia czy nazwiska wędrowca, który prawdopodobnie jest jednym z pierwszych, którzy przemierzali ów Poziom. Wskazują na to zapiski opisujące sposób dostania się na Poziom PL-10. Pierwsze kilka stron opisuje eksploracje Poziomu do momentu, w którym autor postanawia założyć obóz.

Wiele następnych stron jest wyrwanych. Później autor w bardzo chaotyczny sposób zaczyna opisywać nieznane dotąd lokacje (prawdopodobnie wędrowiec został złapany przez Jagerów podczas godzinny policyjnej i zabrany do podziemia).

Miejsce, w którym najczęściej przebywa opisuje jako „więzienie”. Jednak pomimo nazwy nie posiada ono strażników a cele nie są zamykane, pomimo to nikt nawet nie próbuje z niego uciec. Innym miejscem często wspominanym w dzienniku jest „fabryka”, gdzie wraz ze swoim zespołem wytwarza amunicje. Wspomina też o innych zespołach produkujących broń albo szyjących mundury; podobnie jak w poprzedniej lokacji, mimo minimalnego nadzoru nikt nie próbuje stawiać oporu, wszyscy rzetelnie wykonują swoją pracę. Powodem takiego stanu rzeczy może być kilkukrotnie przytaczana przez autora „maszyna”, ale część dziennika gdzie występują o niej wzmianki, jest pisana często niezrozumiale i z całkowitym pominięciem zasad gramatyki czy składni. Przykład na podstawie poniższego fragmentu:

Wszystkie późniejsze strony pisane są w taki właśnie sposób. Mimo usilnych starań ciężko jest się domyślić, co dokładnie autor próbował przekazać. Najpewniej zły stan psychiczny był tego powodem, jednak nie wiadomo dokładnie czy rzeczywiście odpowiada za to tzw. "maszyna", czy jest to efekt jakiś wcześniejszych wydarzeń. Nie wiadomo też, w jaki sposób dziennik znalazł się na powierzchni, ani tego co stało się z jego właścicielem.

Poziom PL-10 z pewnością skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Bazy, Posterunki i Społeczności

1. Placówka Badawcza P.K.B.R.

  • Jest położona w największej osadzie Gospodarzy.
  • Odpowiedzialni są za badanie bytów oraz urządzeń Poziomu Dziesiątego.
  • Stacjonujący tam personel liczy od 1200 do 2000 osób.

Wejścia Oraz Wyjścia:

Wejścia

  • Niekiedy w fioletowym bunkrze na Poziomie PL-25 pojawia się klapa prowadząca do piwnicy jednej z chat mieszkalnych.

Wyjścia

  • Drzwi pod numerem 7 na 1. piętrze obserwatorium prowadzą do Poziomu PL-23.
  • Niektóre większe jaskinie zaprowadzą cię do systemu jaskiń na Poziomie PL-2.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License