Laboratorium Mangana - Tłumaczenia
ocena: 0+x

"Jeśli będziesz nierozważny i przenikniesz przez rzeczywistość w złym miejscu, znajdziesz się w Backrooms. Nie ma tam nic prócz starego, przemokniętego dywanu, szaleńczego koloru żółtego, niekończącego się hałasu fluorescencyjnych lamp szumiących głośno i nieprzerwanie oraz sześciuset milionów mil kwadratowych losowo rozmieszczonych segmentów pustych pomieszczeń, w których jesteś zamknięty.
Boże, miej litość, jeśli usłyszysz coś wędrującego obok, ponieważ to jasne jak cholera, że Cię zauważyło."


TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 1

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}

Thebackrooms.jpg

Pierwsze zdjęcie wykonane Poziomowi 0.

Poziom 0 jest pierwszym Poziomem Backrooms oraz podstawowym Poziomem, który wiele osób może napotkać.

Opis:

Poziom 0 to nielinearna przestrzeń, przypominająca zaplecza punktu sprzedaży detalicznej sklepu. Podobne do niego, wszystkie pomieszczenia w Poziomie 0 zawierają chrakterystyczne elementy takie jak: żółta tapeta na ścianach, wilgotny dywan i nielogicznie umieszczone oświetlenie fluorescencyjne. Jednakże, nie ma dwóch identycznych pokoi w obszarze tego poziomu.

Instalacja świetlna migocze i brzęczy z nietypową, ale stałą częstotliwością. Ten dźwięk jest zauważalnie bardziej natarczywy i głośniejszy od przeciętnych odgłosów wydawanych przez świetlówki. Badanie instalacji w celu określenia źródła tego zjawiska nie dało jednoznacznych wyników. Substancja powodująca wilgoć dywanu nie została określona. Wiadomo, że to nie woda, ani żadna substancja zdatna do picia.1

Linearna przestrzeń w Poziomie 0 drastycznie się zmienia. W wyniku chodzenia prosto przed siebie, a następnie powrotu do punktu początkowego podczas odtwarzania swoich kroków, pojawi się inne ułożenie pomieszczeń, różne od tych, przez które już się przeszło. Ze względu na to, a także podobieństwo wizualne pokoi, dokładna nawigacja jest bardzo trudna. Urządzenia takie jak kompasy i nadajniki GPS nie są w stanie funkcjonować, gdy znajdują się na tym poziomie. Komunikaty radiowe są zniekształcone i często zawodzą.

Poziom 0 jest całkowicie pozbawiony śladów życia. Mimo faktu, że jest to podstawowe i główne wejście do Backrooms, nigdy nie potwierdzono kontaktu z innymi ludźmi. Prawdopodobnie wiele osób zmarło tam z powodów takich jak: odwodnienie, głód oraz choroby psychiczne wywołane deprywacją sensoryczną i izolacją. W poziomie 0 nie znaleziono żadnych ciał, co za tym idzie nie potwierdzono żadnej z wymienionych hipotetycznych śmierci. Próba wkroczenia do poziomu 0 w grupie poskutkuje rozdzieleniem jej członków do czasu opuszczenia Poziomu.

Częstym zjawiskiem w Poziomie 0 są halucynacje. Najbardziej znane to:

  • Szum wydawany przez lampy zwiększający poziom głośności powyżej progu bólu, a następnie nagle cichnący.
  • Pojawiające się drzwi.
  • Materializujące się schody.
  • Intensywne uczucie déjà vu.
  • Słyszenie ludzkiej mowy nie przypominającej żadnego znanego języka
  • Ruch w wizji peryferyjnej przypominający owady pełzające pod tapetą, które znikają gdy patrzy się bezpośrednio.
  • Dźwięki wydawane przez owady

Analiza poziomu CO2 wykazała stały wzrost objętości tego gazu. Przyczyna tej sytuacji jest nieznana.

Istoty:

Nie potwierdzono istnienia żadnych istot w Poziomie, wliczając w to innych ludzi. Jeśli zauważysz, usłyszysz lub napotkasz to, co uważasz za innego wędrowca, wiedz że to nie jest człowiek.

Wejścia i wyjścia:

Wejścia

Przypadkowe przenikanie przez granice rzeczywistości to główny sposób na dotarcie do Poziomu 0. Zobacz poradnik: Podstawy Backrooms po więcej informacji.

Twierdza w Poziomie 283 rzadko kiedy zawiera drewniane drzwi śmierdzące pleśnią; prowadzą one do Poziomu 0.

Wyjścia

Opuszczenie Poziomu 0 możliwe jest jedynie przez przenikanie. Sposób ten zawsze będzie skutkować przejściem do Poziomu 1. Ze względu na to, że nowi przybysze są często niezaznajomieni z mechaniką działania Backrooms, wymagane jest zachowanie orientacji w terenie i szybkie dostosowanie się do środowiska w celu wydostania się z Poziomu.

Wejście do Manila Room jest rzadkie, ale możliwe do odnalezienia przez przejście ogromnych odległości w jakimkolwiek kierunku. W przeciwieństwie do reszty Poziomu 0, wędrowcy są w stanie spotkać innych ludzi przebywając w Manila Room, ale pokój ten jest ślepym zaułkiem. Funkcjonuje on jako miejsce spotkań ludzi, którym udało się przetrwać wędrówkę.

Dodatkowo, dokumentacja M.E.G. znajduje się w Manila Room. Pomaga ona nowoprzybyłym w przetrwaniu oraz ucieczce. Instrukcja wyjaśniająca jak fazować umieszczona jest w [BRAK DANYCH].


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License