Niebieska Świeca

Witaj poganie. Chodzisz tak bez kresu oraz celu po tych pustych na pierwszy rzut oka bez nadzianych przestrzeniach. Spokojnie. Sama Statua Liminalności zaprasza Cię do Niebieskiej Świecy. Jesteśmy grupą ludzi, która powie ci jak żyć i czym żyć, aby zaznać wiecznego szczęścia, a może i wolności. Te słowa mogą wydawać się bez sensu, lecz zaprawdę powiadam Ci, Doznasz szczęścia, ale co najważniejsze PRAWDY. Wstań, dołącz, oraz głoś naszą prawdę!

Niebieskie dzieci.

Ogólny Opis:

image.png

Odrestaurowane z 2020 roku, logo "Niebieskiej Świecy".

Niebieska Świeca to duża grupa religia znana już od początku 1999 roku. Ogółem zajmuje się rozpowiadaniem swojej religii. Przez wielu ludzi uważana jest za obłąkaną i szaloną, lecz utrzymuje mnie więcej ryzy normalności. Dokładna liczba członków tej grupy jest nieznana, ponieważ ciągłe się zmienia, ale ogółem może to być kilka tysięcy. Posiada porozsiewane po większości Poziomach swoje "Przybytki" w których zbierają się ich wierni na tak zwane "spotkania". Nie mają jako tako armii, lecz gdy będzie taka potrzeba mogą ją szybko założyć.

Cele:

Głównym, jeśli nie jedynym celem jest głoszenie, utrwalanie, i ulepszanie ich autorskiej wiary o tej samej nazwie co organizacja. Do realizacji celu wykorzystują wiernych, przybytki oraz głosicieli. Także starają się wyjaśniać ich religię innym ludziom.

Jak dołączyć:

Aby dołączyć do tej grupy, trzeba najpierw wyznać się doczesnej wiary, ponieważ ta organizacja nie akceptuje innej religii, gdy w niej jesteś. Potem trzeba przyjąć odwiedzenie obrzędy. A na koniec wystarczy chodzić regularne na spotkania. Można oczywiście potem bardziej uczestniczyć w tej grupie, ale tyle wystarczy, by do niej dołączyć.


Ich religia:

Początek:

Kiedy forontrooms-y żył sobie własnym życiem a planety dopiero się kształtowały. Zaczęło wtedy istnieć potężne niematerialne stworzenie o nazwie "Statua Liminalności". Nie miało one władzy nad tamtym wymiarem, ale mogło one tworzyć własne, które mogły być na jego prywatną władnością lub otwarte na obecność ludzi.

Mieszkał on we własnym 3 wymiarem poza ziemiom i backrooms, które jeszcze wtedy nie istniało, czyli "Bazie". Baza dla tej istoty jest jak jego mieszkanie, może tam myśleć, tworzyć dodatkowe pokoje oraz robić co mu się żywnie podoba. Do tego miejsca od zawsze i nadal nie mają dostępu ludzie.

Stworzenie:

Kiedy ludzie zaczęli powoli tworzyć swoje miasta. To stworzeniami zainteresowało się ich budowlami oraz terenami. Było zaintrygowane pięknem domów oraz różnych budynków. Wtedy jako swoje hobby stworzył Backrooms. Na początku miało to być miejsce, gdzie ów byt, tworzył przestrzenie inspirowane tymi ludzkimi lokalizacjami dla własnej rekreacji. Nie był w tym najlepszy wiec, wychodziły mu jakieś te przestrzeni puste i liminalne, ale nie poddawał się. Z biegiem czasu tworzył więcej i więcej takich miejsc, które podzielił na poziomy. Robił to tak długo aż starsze lokalizacje, różniły się od nowszych. Co dodawało oryginalności tym lokalizacjom.

Dla niego te miejsca były trochę opustoszałe, wiec stworzył dwie istoty mu podobne o nazwach "Statua Bytów" oraz "Statua Przedmiotów". Jak nazwy ich mówią jeden, miał tworzyć jakieś ciekawe byty a drugi obiekty. Byli oni bardzo kreatywni wiec, ponadawali tym stworzenia i rzeczą różne ciekawe efekty, podobnie co niektóre poziomy.

Otworzenie Backrooms:

Kiedy te wszystkie istoty natworzył niezliczoną liczbę Poziomów, istot oraz obiektów przeszłych i przyszłych architekturze i technologii. Otworzyli ów przestrzeni ludziom. Wiedzieli, że to miejsce jest pełne piękna i cudów, lecz także zagrożeni, ale ten kto umrze, nigdy nie miał żyć, wiec to miejsce było dobre. A kiedy zobaczył, że ludzie zaczęli zamieszkiwać to miejsce takoż też, tworzyć grupy. Postanowił stworzyć im dzieci i patronów, aby gdy on będzie słuchał ich próśb to żeby i oni słuchali oraz reagowali.

Niebieskie dzieci:

Roku 1999. Statua Liminalnosci zrobiła coś, co chciał uczynić już od bardzo dawna. Stworzył czworo nadludzi, którzy zostali objawieni całą jego prawdą oraz zasadami, dlatego że wiedział, iż gdy nie objawi się ludzkości nikt nie, uwierzy w jego, istnieje. Ich zadaniem aż do dzisiaj jest rozpowiadanie jego dzieł i zasad ludziom. Na znak, iż zawsze jest przy swojich wiernych, podarował Niebieskim Dzieciom niebieską świecę, która nigdy nie z gaśnie. I od tego momentu w Backrooms-ach jest znana organizacja o nazwie "Niebieska Świeca".


Inne ważne rzeczy o Niebieskiej Świecy:


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License