Laboratorium Obbyxa
ocena: 0+x

Numer Bytu: PL-4
Występowanie: Głownie poziomy o leśnej tematyce

Opis:

Czwarty polski byt, nazwany Zmniejszającą Pokrzywą jest niebezpieczną rośliną rosnącą w Backrooms, która kurczy każdego, kto się nią poparzy. Aczkolwiek ma ona właściwości lecznicze. Byt może zostać zalany gorącą wodą, aby zaparzyć "herbatę" redukującą efekt zmniejszenia i mającą cechy pobudzające. Jednakże, zjedzenie Pokrzywy zwiększa efekty redukcji rozmiarów. Jej efekty (zmniejszenie, nawilżenie skóry itd.) działają tylko na ludzi, i nie odbierają żadnych cząsteczek i atomów przy zmniejszaniu.

Zachowanie:

Byt zachowuje się inaczej w zależności od postaci. Jednakże, ogólnie mówiąc, Zmniejszająca Pokrzywa ma właściwości negatywnie wpływające na ciało człowieka.

Forma Roślinna

pokrzywa

Zdjęcie Zmniejszającej pokrzywy.

Forma Roślinna Bytu PL-4 nie potrzebuje pokarmu i nie przeprowadza fotosyntezy, a rozmnaża się przez fragmentację plechy: rozdwaja komórki na skraju korzeni, tworząc osobną instancję Bytu, która będzie identyczna do osobnika macierzystego. Zmniejszająca Pokrzywa rozwija się, najpierw rozrastając korzenie, potem budując łodygę, rozgałęziając ją i na końcu wzrastając liście.

Zmniejszająca Pokrzywa jest znana z tego, że potrafi zredukować rozmiar każdego, kogo poparzy, oczywiście zachowując wszystkie efekty uboczne1. Straty w wzroście szacuje się na ok. 2-4cm na minutę.
Poparzony zmniejsza się przez ok. 15 min. po dotknięciu. Efekt kurczenia jest większy, kiedy dotyka się Pokrzywy.

W przypadku, gdy skonsumuje się Zmniejszającą Pokrzywę, efekt bardziej zmniejsza i trwa dopóki pokrzywa jest w jamie ustnej. Z nieznanych przyczyn, ubranie się
pomniejsza razem z nosicielem. Do pierwotnego rozmiaru zaczyna się wracać po ok. 2 tygodniach.

Zmniejszająca Pokrzywa ma także właściwości lecznicze. Pomaga ona w leczeniu chorób (nawet takich jak Cholera czy HIV), nawilża skórę i poprawia wzrok, jeżeli dotknie oczu.

Wersja Herbaciana

pokrzywa2

Herbata z Zmniejszającą Pokrzywą.

Wersję Herbacianą Zmniejszającej Pokrzywy można uzyskać po zalaniu Roślinnej wersji gorącą wodą. Kiedy herbata się zaparzy, można spokojnie wyciągnąć Pokrzywę i wypić herbatę, jednakże nie zalecane jest picie jej w dużych ilościach, ponieważ zachowała ona osłabiony efekt pomniejszenia oraz ma cechy pobudzające (niezbyt mocne). Im herbata staje się zimniejsza, tym mniejsze ma wartości energetyzujące.

Biologia:

Zmniejszająca Pokrzywa ma identyczny wygląd jak Urtica dioica L., która występuje w Frontrooms. Jedyna różnica to niewykonywanie przez Byt PL-4 fotosyntezy.

Notatniki i raporty:

Nieustalona kolonia, która prawdopodobnie odkryła Byt PL-4, przeprowadziła kilka eksperymentów na ludziach. Dwa raporty znaleziono w laboratorium na Poziomie PL-18. Niestety, po dziś dzień nie znana jest lokalizacja reszty raportów. Podejrzewa się, że są one autorstwa Organizacji antykomitetowej.

Wskazania i zakazy:

Wskazania:

Wersja Roślinna

  • W miarę możliwości zbierz kilka instancji Bytu PL-4; możesz go potem przekazać odpowiednim organom lub zrobić sobie herbatę z pokrzyw, co może posłużyć jako napój energetyzujący. Pamiętaj: musisz mieć gumowe rękawiczki, żeby nie zostać skurczony.
  • Unikaj poparzenia.
  • Jeżeli jesteś na niebezpiecznym poziomie, użyj Zmniejszającej Pokrzywy, aby się zmniejszyć i schować przez wrogimi bytami.

Wersja Herbaciana

  • Jeżeli masz instancje Bytu PL-4 i jesteś bardzo wycieńczony, w miarę możliwości zalej Wersję Roślinną wodą i wypij herbatę z pokrzyw.
  • Użyj termosu, aby herbata była ciepła i nie traciła wartości energetycznych.

Zakazy:

Wersja Roślinna

  • Pod żadnym pozorem nie zmniejszaj się bez powodu! Utrudni to przemieszczanie się w Backrooms i komunikację z innymi. Jest nawet szansa, że zostaniesz zdeptany jeżeli będziesz za mały.
  • Bądź nieuważny w stosunku do roślin.

Wersja Herbaciana

  • Nie pij za dużo herbaty z instancją Bytu PL-4; oprócz pomniejszenia, wartości pobudzające też mogą Ci zaszkodzić.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License