Poziom 23
ocena: 0+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 4?

  • Niebezpieczny
  • Zarośnięty
  • Średnia liczba bytów
level27a.png

Base Seedling wewnątrz.

Poziom 23 to 24 poziom Backrooms.

Opis:

Poziom 23, znany również jako Skamieniały Ogród, to masywny superorganizm wielkości planetoidy, składający się głównie z kilku przeplatających się okazów drzew, przypominających te znalezione w Frontroomsach. Pomimo przyciągania grawitacyjnego bardzo podobnego do ziemskiego, M.E.G. szacuje, że powierzchnia Poziomu 23 jest w przybliżeniu taka sama jak powierzchnia planety karłowatej Ceres. Podróżowanie po poziomie jest możliwe dzięki kieszeniom powietrza i krętym tunelom wewnątrz powierzchni poziomu, podobnym do dużego systemu jaskiń. Większość istot żyje pod powierzchnią w tych obszarach. Poziom zawiera: Vulpi, Ogary, Zlepki, Uśmieszaki, Śmiercioszczury, Śmierciem i Kurabiturowe Ptaki. W świetlistych pokojach, żyje kilka nieznanych rodzimych istot, które przypominają gatunki zwierząt z Frontroomów. Obecnie trwają nad nimi badania. Maruderów można również znaleźć, choć bardzo rzadko.

Powierzchnia poziomu 23 jest bardzo gęstym lasem, który przepuszcza niewiele światła. Nie ma cyklu nocy i dnia na tym poziomie. Można zobaczyć gwiazdę w niebie, powyżej wszystkich liści, ale nigdy nie zmienia pozycji, nawet jeżeli ktoś zmieni swoją pozycję. M.E.G określili, że cała planeta jest wiecznie oświetlona światłem ze wszystkich stron.

Drzewa poziomu 23 są wielokolorowe. Odpowiedniki z rzeczywistości pochodzą z wielu biomów. Wiele drzew na poziomie 23 to jodły Douglasa, osiki, mahoń, sekwoje, cedry, cyprysy i białe dęby i większość z nich jest zagrożona lub już wyginięta w rzeczywistości. Do tego, wiele z drzew na tym poziomie pochodzą z odmian nieznanych w rzeczywistości.

level27b.png

Zdjęcie jednego pokoi świecących.

Pokoje świecące

Poniżej powierzchni jest kilka dużych jaskiń, gdzie drzewa na tym poziomie mogą rosnąć i kiełkować. Te jaskinie są oświetlone endemicznymi bytami znane jako Przeprosiny ogrodnika. Te byty podobnie się zachowują do robaczków świętojańskich i są bioluminescencyjne, pokazując wiele barw i kolorów. Ich nazwa pochodzi od ich dźwięków, które brzmią jak głosy mówiące "przepraszam".

level27d.png

Podłoga bujnego pokoju świecącego.

Pokoje świecące są wystarczająco duże, by wyglądały jak podziemne lasy. Oprócz drzew, mniejsze rośliny też tu żyją, jak świecące grzyby i krzaki. Powietrze jest bardzo wilgotne i chłodne w tych pokojach, a z tego poziomu, tutaj można znaleźć najwięcej bytów.

level27c.png

Wejście do ruin z pokoju świecącego.

Starożytne ruiny

Najdziwniejsza część o pokojach świecących, to że wiele opuszczonych ruin może być znaleziona w głębiach lasu. Te struktury są prawie zawsze pokryte mchem i grzybami. Posiadają niesamowite podobieństwo do budynków z rzeczywistości, ale z wielkimi różnicami. Piramidalna latarnia morska Aleksandrii, wielka kulista piramida, kwadratowe koloseum i trójkątny partenon były znalezione.

W środku ruin można znaleźć artefakty podobne do tych z różnych epok historii ludzkiej. Najczęściej znajdowane jest garncarstwo, ale też popsute obrazy i ubrania. Wszystkie artefakty są bardziej popsute tutaj niż w rzeczywistości. Napisy, najczęściej w formie wyblakłego i skrótowego tekstu mogą być znalezione w tych ruinach. Te słowa są zawsze napisane po łacińsku. Nie ma budynków wyglądających na wybudowane po 1000 N.E znalezionych na tym poziomie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License