Poziom PL-34
ocena: 0+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 2

 • {$one}
 • {$two}
 • {$three}
20220830_163938.jpg

Zdjęcie osiedla w dzień.

Poziom PL-34 jest 34 poziomem Polskich Backrooms. Został odkryty 30.07.2019 roku, ale podejrzewa się, że było wiadomo o nim wcześniej.

Opis:

Poziom PL-34 to duże osiedle, które wyglądem przypomina te z Frontrooms. Ma powierzchnię równą 2,5 km², jeśli dotrzemy do końca poziomu, pojawi się mur wysoki na 20m, przez który nie da się przejść. Odpycha on wszystko, co się o niego oprze, w momencie gdy ktoś będzie chciał zrobić podkop, okaże się, że przeszkoda ciągnie się w nieskończoność. Całe osiedle dzieli się na północną i południową część. Przez środek Poziomu przechodzi droga, gdzie na środku jezdni znajduje się rondo i przez którą przejeżdżają co jakiś czas samochody. Najczęściej są to auta marek Audi oraz Mercedes-Benz, ale jest też prawdopodobieństwo, że przejedzie Fiat 126p bądź Syrenka.

Pośrodku północnej części poziomu znajduje się plac zabaw, w którym znajdują się 2 ławki, piaskownica, 2 huśtawki oraz karuzela.

Na obszarze całego osiedla rozstawione są sklepy monopolowe oraz małe działki, w których można znaleźć lecznicze zioła.

Budynki znajdujące się na tym osiedlu wyglądają, jakby miały trochę lat za sobą, ale są też takie, które były ocieplone kilka dni temu. W bloku, klatka schodowa, która ma średnio 8 pięter. Gdy się wejdzie do jednego z domów to będzie zauważyć można, że jest dobrze umeblowane oraz są takie jak Woda Migdałowa, Tłuste Pianki oraz Zimna Żywica. Jest też stabilne Wi-Fi w niektórych domach. Na dworze można też zobaczyć, że budynki mają lampki, które reagują na ruch i włączają się dopiero w nocy, gdy jakiś z wędrowców podejdzie wystarczająco blisko. Światło te oświetla obszar o promieniu 40 cm.

Zaobserwowano różne zjawiska pogodowe takie jak deszcz, burze czy grad, a także anomalie - kwaśne deszcze czy tornada. Jedyną porą roku na tym poziomie jest lato.

Zmiana oświetlenia nieba na tym poziomie wygląda tak samo jak we Frontrooms, więc można uświadczyć wschodu słońca, jak i zachodu słońca oraz oczywiście dnia i nocy. Jest też specjalna data, która dla wędrowców jest powodujący traumę i mało kto przeżył ten dzień - 3 kwietnia.

Dzień: W tę porę dnia nie dzieje się nic takiego specjalnego. Temperatura na tym poziomie wacha się pomiędzy 19oC, a 27oC i nie odnotowuje się w tym czasie żadnych bytów.

Noc: W tym czasie jest problem, aby cokolwiek zobaczyć. Jedyne przedmioty, które mogą oświetlić drogę to latarka oraz światła przy budynkach. Byty, które znajdują się o tej porze to Uśmieszaki oraz duchy zmarłych osób błąkające się po całym Poziomie.

Opis dnia 3 kwietnia:

Krótsza połowa tego dnia zaczyna się normalnie. Jedyną rzeczą, którą można spostrzec jest to, że całe niebo jest zachmurzone. Dopiero gdzieś o 10:00 zaczyna się robić chłodniej i temperatura spada do 9oC. Następnie można usłyszeć krakanie wron oraz pojawiają się Uśmieszaki (mniej niż w normalnej nocy), a o 12:45 - duchy zmarłych. Gdy nastanie godzina 14:20, kolor nieba zmienia kolor z szarego na czerwony, a gdy już przestanie się zmieniać, będzie można usłyszeć dźwięki syren. Gdy już niebo będzie koloru krwisto-czerwonego, będzie można usłyszeć dobiegające dźwięki ciężkich kroków zbliżających się w stronę wędrowca (Źródło tych kroków skąd dobiegają jest nieznane). Jak będzie gdzieś z pół metra od miejsca, gdzie się znajduje dana osoba, zaczną się krzyki. Ta część dnia trwająca do 21:00 jest najtrudniejsza, ponieważ można zauważyć, co się dzieje. Frakcja znana jako "Armia Eksterminacji Wędrowców" dokonuje ludobójstwa na osobach znajdujących się na tym Poziomie (nawet na duchach). Ludzie zaczynają wrzeszczeć, skakać z dachów budynków, słychać strzały oraz warczenie owczarków niemieckich. W tym momencie najlepiej zostać w domu, ponieważ gdy któryś z żołnierzy zobaczy wędrowca, zacznie do niego biec i jak dopadnie, będzie torturował złapaną osobę, aż do śmierci. Ważne jest też, aby nie patrzeć na to, co się dzieje na dworze, bo gdy ktoś spojrzy, to będzie miał ochotę popełnić samobójstwo, żeby tylko nie widzieć i nie słyszeć tej masakry. Ten dzień przeżył bardzo mały odsetek wędrowców.

Posterunki i Społeczności:

Ruch Oporu "Anty AEW"

 • Stacjonuje tam około 25 osób,
 • Do ich zadań należy walka z Armią Eksterminacji Wędrowców oraz zbieranie zasobów do budowy specjalnej broni na 3 kwietnia,
 • Ich baza znajduje się w prawym górnym rogu Poziomu.

1 Obóz Egzekutorów Wędrowców

 • Obóz jest zlokalizowany 25 metrów na północ od placu zabaw,
 • Stacjonuje w niej 30 osób,
 • Do ich zadania należy patrolowanie Poziomu PL-34, w celu znalezienia wędrowców oraz pozbycie się tych osób.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia

 • Jedynym sposobem, żeby wejść na ten poziom to przypadkowe no-clipowanie się z Poziomu PL-37.

Wejścia

 • Gdy wejdzie się do taksówki to kierowca podwiezie cię na Poziom PL-49 albo z powrotem na Poziom PL-37,
 • Istnieje mały procent szans, że po wejściu do jednego z domów, trafi się na Poziom PL-5,
 • Gdy przejdzie się przez białe drzwi na parterze, trafi się na Poziom PL-12.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License