Poziom PL-35

ocena: 0+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa habitable

 • {$one}
 • {$two}
 • {$three}

Poziom PL-35 to trzydziesty piąty poziom polskich Backrooms. Poziom PL-35 jest obecnie teoretycznie najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem w Backrooms do prowadzenia życia, jednak czynnikiem uniemożliwiającym stałe osadnictwo jest nagły noclip do Piekła (zobacz notatkę Starszego Odkrywcy B. Hawajskiego).

Wg różnych doniesień, Poziom PL-35 jest jednym z najstarszych, a pierwsze informacje o nim pochodzą z przekazów ustnych, które pojawiły się w 1946 roku. Jednak pierwsza oficjalna wyprawa PKO miała miejsce dopiero w latach 2000.


Seychelles_017.JPG

Plaża na wyspie Jama.

Gunung_Palung_Jungle.jpg

Jeden z wielu lasów deszczowych poziomu.

Puncakjaya.jpg

Góra Dmowskiego.

Opis ogólny:

Poziom PL-35 to archipelag z niemożliwą do oszacowania, w większości nienazwanych tropikalnych wysp o łącznej powierzchni około 8 000 000 km². Wyspy są otoczone słodkowodnym tzw. Morzem Wewnętrznym o powierzchni 5 000 000 km². Morze Wewnętrzne to morze śródlądowe otaczający cały archipelag od wewnątrz. Średnia głębokość wynosi 1500 metrów, a największa głębia ma 7529 metrów. Powierzchnia Morza Zewnętrznego pozostaje obecnie nieznana ze względu na jego wielkość i prawdopodobną nieskończoność. To morze jest również słodkowodne.

Archipelag jest domem dla niezliczonej ilości zwierząt z Frontrooms, również tych wymarłych1. Zaobserwowano też nietypowe rozmiary niektórych gatunków tak jak metrowe ary. Co ciekawe, wszystkie słonowodne stworzenia z Frontrooms nie mają problemu z życiem w słodkowodnych morzach Poziomu. Odnotowano również kilka ,,bytów-zwierząt" i ,,bytów-roślin", które zostały opisane w odpowiednim załączniku.

Średnia temperatura panująca na Poziomie wynosi 40°C w dzień, a w nocy spada do 23-25°C. Czas na tym Poziomie płynie identycznie jak ten na Ziemi. Wilgotność powietrza wynosi zwykle 93%. Nie występują tu pora sucha, ani deszczowa. Obfite opady mają miejsce 2-3 razy w ciągu miesiąca i trwają zazwyczaj 24 godziny, rzadziej 48. Czasami mogą występować silne tajfuny, jednak jest to zjawisko rzadkie.

Najwyższym punktem na Poziomie jest Góra Dmowskiego licząca 5000 m n.p.m. leżąca w Wielkich Górach Centralnych w paśmie Gór Tropikalnych na wyspie Jama. Wspinaczka na szczyt jest bardzo wyczerpująca ze względu na skalistą budowę góry i stoki o wysokościach około 3500 metrów, ponadto do zdobycia Góry Dmowskiego jest wymagane duże doświadczenie i zaawansowany sprzęt wspinaczkowy.

Rów Piaseckiego to najgłębszy znany rów oceaniczny na poziomie. Znajduje się on 30 km na południe od wyspy Nowa Warszawa w Morzu Zewnętrznym i rozciąga na długość 1600 km. Ciągnie się lekką krzywą wzdłuż wyżej wymienionej wyspy. W Rowie Piaseckiego znajduje się również najgłębszy punkt poziomu — Głębia Jaspera, której głębokość wynosi 20562 metry.


Fauna i flora:

Ze względu na nietypowość i/lub niezwykłość niektórych gatunków roślin i zwierząt został utworzony status ,,byt-zwierzę" lub ,,byt-roślina". Spis wszystkich poznanych i udokumentowanych został przedstawiony poniżej. Szacuje się, że odkryto tylko 30% ich wszystkich.

Opis: Heterotroficzna roślina tropikalna, typowa dla klimatu równikowego i podzwrotnikowego. Dorasta do 5 metrów wysokości, liście pułapkowe osiągają 1 metr długości. Preferuje gleby ubogie w azot, tereny podmokłe, brzegi rzek i rozlewiska. Potencjalnymi ofiarami są duże owady i drobne ssaki roślinożerne, w których diecie dominują owoce. Nie stanowi poważnego zagrożenia dla człowieka i większych zwierząt.

Sok muchołówki po zagęszczeniu może być używany jako środek do ochrony przed komarami, maść na oparzenia i krem przeciwsłoneczny. Występuje w dżunglach całego poziomu.

Bazy, Posterunki i Społeczności:

Jedyną znaną społecznością na Poziomie PL-35 jest około 100-osobowa osada przy Wybrzeżu Skalistym na wyspie Jama. Są to jedyni ludzie, którzy stale zamieszkują poziom, jednocześnie nie noclipując się do innych.

Wejścia i Wyjścia:

Wejścia

 • Bambusowe drzwi w korze wysokiego drzewa na Poziomie PL-9 sprowadzą cię tutaj.
 • Znalezienie czarno-białych zdjęć dżungli w czarnych pokojach Poziomu PL-22 i ich podarcie spowoduje nagły no-clip w podłogę do Poziomu PL-35.

Wyjścia

 • Zauważenie starego świerku, na którym znajduje się narysowane boisko i dotknięcie go, spowoduje przeniesienie na Poziom PL-3.
 • Zaśnięcie na moście na paru wyspach na dłużej niż godzinę przeniesie cię na Poziom PL-11.
 • Zauważenie pod wodą, na środku morza laboratorium i zanurkowanie w celu dostania się do niego, spowoduje przeniesienie na Poziom PL-40.
 • Usłyszenie dźwięku maszyn, który pochodzi z jaskini i próba znalezienia pochodzenia tego dźwięku, spowoduje przeniesienie na Poziom PL-41.
 • Wejście na wyspę, która wydaje się wielką pustynią, przeniesie cię na Poziom PL-43.
 • Wejście do wojskowych okopów, które można znaleźć na paru wyspach, spowoduje przeniesienie do Poziomu PL-45.
 • Skoczenie do wulkanu koło góry Dymowskiego spowoduję przeniesienie cię na poziom enigmatyczny ,,Piekło".
 • Przekroczenie liczby osób na poziomie spowoduje przeniesienie większości osób od poziomu enigmatycznego ,,Piekło".

Materiały dodatkowe


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License