Prace oryginalne Lützowa 2
ocena: 0+x

TRUDNOŚĆ PRZETRWANIA:

Klasa 3

  • {$one}
  • {$two}
  • {$three}

Poziom PL-19 jest dziewiętnastym poziomem polskich Backrooms. Został odkryty na przełomie kwietnia i maja 2003 roku, choć legendy o ,,przeklętych tunelach" istnieją od conajmniej lat 60. ubiegłego wieku.


IMG_20221010_104211.jpg

Jeden z tuneli na poziomie.

Opis:

Poziom PL-19 jest ciągle zmieniającą się, nieskończoną siecią betonowych tuneli o szerokości dwóch metrów i wysokości trzech metrów. W równych odstępach, na suficie znajdują się lampy, z czego co trzecia jest niesprawna. Zdarzają się również takie korytarze, które są całkowicie, częściowo lub w ogóle nieoświetlone. Na podłodze znajdują się szyny kolejki wąskotorowej, a niekiedy można napotkać się na sprawne drezyny. Temperatura waha się między 7, a 12°C. Obecna duża wilgotność powietrza.

Jak wyżej wspomniano, Poziom PL-19 nie ma stałych sieci tuneli. Te ciągle się zmieniają, kiedy nie są obserwowane, np. tunel, który wcześniej był prostym korytarzem, po obróceniu się i ponownym ujrzeniu, może stać się ślepym zaułkiem lub skrzyżowaniem w kształcie litery T. Niekiedy zdarzają się przypadki, kiedy wędrowcy znaleźli się w bardzo ciasnych pomieszczeniach lub dosłownie zostali wciśnięci w ścianę. Przez te zjawiska, odnajdywane są liczne ludzkie szczątki, często opisywane jako ,,nienaturalnie zmiażdżone i zgliczowane".

Na tym poziomie można się natknąć na Uśmieszaki, Skórozdziercy i liczne występujące warany z Komodo.

Bazy, placówki i społeczności:

Ze względu na niebezpieczną naturę tego poziomu, nie występują na nim żadne bazy, placówki i społeczności.

Wejścia i wyjścia:

Wejścia:

  • Dłuższy pobyt na Poziomie PL-4 spowoduje noclip tutaj;
  • Skok z mostu Poziomu PL-7 spowoduje, że obudzisz się tutaj;
  • Studzienki kanalizacyjne na mostach na Poziomie PL-11 prowadzą na ten poziom.

Wyjścia:

  • Przejście przez stalowe, pordzewiałe drzwi zaprowadzi cię na Poziom PL-40;
  • W bardzo rzadkich przypadkach, możesz napotkać się na schody Poziomu PL-47.

Załącznik

List Brigadeführera Heinricha Derdela

Wstęp: Niniejszy list został znaleziony na jednym z korytarzy Poziomu PL-19. Został on przetłumaczony z niemieckiego na polski i przedstawia on najprawdopodobniej alternatywną historię Frontrooms, w której Niemcy wygrały drugą wojnę światową. List w chwili znalezienia był przemoknięty i uszkodzony. Niektórych fragmentów nie udało się rozczytać i przetłumaczyć toteż zostały odpowiednio oznaczone.

Nadawca: Brigadeführer Heinrich Derdel
Adresat: Obergruppenführer Hans [nieczytelne]


Obergruppenführerze Hansie Jurgenie,
Postęp prac nad kompleksem Riese jest obiecujący. Gdyby nie przerwy w pracy w latach 1944-1950, to dawno byłby ukończony. Jednocześnie informuję, iż cierpimy na niedobór siły ludzkiej, a także materiałów niezbędnych do ukończenia projektu. Ja rozumiem, że front polsko-rosyjski pożera wszystko, ale jak do cholery mamy to skończyć, kiedy oni są zaledwie 350 km od Wrocławia? I mają tak po prostu wejść do siebie? A cały projekt pójdzie do piachu? [nieczytelne] dotarły do Anglii i szykują desant na [nieczytelne]. Tak ją upilnowali!
Obecnie kazałem wrzucić pracę na szósty, a nawet siódmy bieg ze względu na coraz bliższy polsko-rosyjski front. Jednakże [nieczytelne] wiele problemów [nieczytelne] więźniowie znikający bez śladu, a nawet [nieczytelne]. Nie wiem, co się dzieje. Może to ci naukowcy znowu się bawią w technologię międzywymiarową, która przecież ostatnio spowodowała [nieczytelne]. To ma być to nasze Wunderwaffe? Nad którym nie panujemy? Wyślijmy to do Jazowa i reszty ruskich, ultranacjonalistycznych szczurów. Zdajesz sobie sprawę z tego, że 5 razy [nieczytelne] mimo że znam tę drogę na pamięć i miliony razy nią wracałem? Mam nadzieje, że mnie nie uwiążą. Powinniśmy posłać rakiety na Omsk, Londyn, Paryż, Rzym, Waszyngton, Tokio i samo to się rozwiąże.
[nieczytelne]
Miejmy nadzieję, że Wrocław, a w szczególności Germania nie skończy jak Królewiec.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License