Sandbox Cytryna
ocena: +3+x

Numer Bytu: PL-5

Występowanie: Poziom PL-10

Opis:

Strażnicy Górscy Są to byty aparycją przypominające ludzi, jednakże zakrywające swoją twarz i ręce bandażo-podobnym materiałem. Za oczy natomiast służą im mechaniczne przyrządy optyczne. Najczęściej odziani są oni w prosty mundur wraz ze skórzanym pasem, na którym znajdują się ładownicę. Dodatkowo noszą oni hełmy bądź też czapki garnizonowe przyozdobioną kwiatem szarotki.

Wyróżniające się grupy strażników

Oficerowie

Najrzadziej występująca kasta, czasami pojawia się w posterunkach na powierzchni zawsze w obstawie co najmniej kilku Stalszturów. Charakteryzują się wyższym wzrostem od pozostałych Strażników oraz ubiorem (z kąt pochodzi ich nazwa). Ubrani są czarne czapki oficerskie oraz długie płaszcze i wysokie buty tego samego koloru. Ich uzbrojenie ogranicza się do pistoletu prawdopodobnie popularnego niemieckiego Lugra oraz karabinu szturmowego, jednak tego pierwszego nie udało się potwierdzić, gdyż nadmierne zbliżenie się do oficera najczęściej skutkuje aresztowaniem przez jego ochronę i zabraniem w głąb tuneli. Oficerowie wydają się najwyższą kastą (nie wiadomo czy w ich grupie istnieje jakaś hierarchia), to oni wydają rozkazy pozostałym strażnikom do tego są jedynymi z którymi można się porozumieć w normalny sposób(biegle posługują się językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, a nawet polskim czy japońskim). Jednak aby doszło do kontaktu oficer musi sam takowy nawiązać.

Stalsztury

Stacjonują gównie w podziemnych posterunkach i tunelach, jednak czasami można zobaczyć ich na powierzchni tylko podczas godziny policyjnej głównie w oddziałach liczących 30-60 osobników (dokładna liczebność oddziału jest niezwykle trudna do ustalenia, gdyż Stalsztury doskonale się kamuflują). Wyróżniają się spośród strażników umundurowaniem, noszą hełmy stahlhelm z płytą stirnpanzer, mundury w kamuflażu oraz uzbrojenie w postaci karabinów samopowtarzalnych, rkm-ów, granatów czy karabinów szturmowych. Jednak największą różnicą, którą odczuć można tylko podczas walki jest ich poziom wyszkolenia oraz zorganizowania, są też nieporównywalnie silniejsi, zręczniejsi oraz szybsi od reszty strażników. Nie wiadomo czy poza urządzeniem optycznym różnią się od ludzi czymś jeszcze, gdyż jeszcze nigdy nie udało zbadać ciała Stalsztura.

Sołdaty

Stanowią drugą najczęściej spotykaną podgrupę, charakteryzują się ubiorem w częściowym kamuflażu (niektórzy z nich noszą hełmy a inni czapki), a także zróżnicowanym uzbrojeniem w postaci kilku typów pistoletów maszynowych ( posiadających ten sam kaliber) karabinów samopowtarzalnych, karabinów czterotaktowych, pistoletów ( jako broni bocznej) oraz granatów. Są też lepiej wyszkoleni niż Szaraki, ale nie dorównują poziomem Stalszturom. Zauważono, że poza przyrządami optycznymi, posiadają zmechanizowane palce: wskazujący i kciuk, prawdopodobnie pozwala im to systematyczniej oddawać strzał oraz szybciej przeładowywać broń w przypadku karabinów czterotaktowych. Najczęściej można ich spotkać po godzinie policyjnej, jednak pojawiają się także w dzień, głównie w grupach po 10, a nawet 30 osobników, często łączą się z Szarakami.

Szaraki

Najczęściej występująca grupa, najsłabiej wyszkolona i wyposażona, noszą szare proste mundury (z kąt ich nazwa) i czapki, uzbrojeni są jedynie w dwa typy karabinów czterotaktowych (na ten sam kaliber). Poza urządzeniem optycznym zamiast oczu nie różnią się niczym od ludzi. Można ich spotkać praktycznie na całym poziomie 10 tak w dzień, jak i w nocy w grupach od 20 po nawet 100 osobników, często łączą się z Sołdatami tworząc w ten sposób większe oddziały.

Zachowania:

Podczas dnia w większości przypadków nastawieni są neutralnie, wyjątki stanowią momenty gdzie ktoś zanadto zbliży się do któregoś z wejść do tuneli, kiedy zostaną zaatakowani albo zostanie im wydany taki rozkaz ze strony „Oficerów". Ich zachowanie zmienia się diametralnie dokładnie po godzinie 20:00 (określanej jako rozpoczęcie godziny policyjnej). Strażnicy próbują schwytać lub w ekstremalnych przypadkach zabić każdego wędrowca, jakiego znajdą, nie wiadomo dokładnie co dzieje się ze złapanymi podczas godzinny policyjnej. Strażnicy powracają do stanu neutralnego dokładnie o godzinie 6:00 (przyjmowanej jako koniec godzinny policyjnej).

Odkrycie:

(Historia odkrycia)

Wskazania i zakazy:

Wskazania:

Zakazy:


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License