Twory Matisa v2

Krwawy Krzyż to grupa osób wierzących, że jedynym wyjściem z Backrooms jest śmierć. Grupa powstała w 2001 roku.

Według legend i opowieści początkiem grupy było objawienie się Boga w nocy, głównemu zarządzającemu:

"Niestety jesteś w tym miejscu, a najgorsze jest to, że nie ty sam masz z tym problem. Drogi [BRAK DANYCH]! Proszę, uwalniaj swoich braci i siostry z tego okropnego miejsca, bo wiem, wyjściem z zapleczy jest śmierć i tylko ona pomoc może! Zabicie w tym miejscu nie jest grzechem, lecz dobrocią i gwarancją do nieba. Zbierz grupę ludzi! Zabijajcie! A wszystkie wasze grzechy z poprzedniego świata zostaną wam odpuszczone! Wszyscy zabici trafią z powrotem do świata poprzedniego, a wy, dostaniecie nagrodę po waszej śmierci w tamtym świecie! Tak samo samobójstwo nie jest złem, tylko chęcią wyjścia z tego żmudnego miejsca. Nie zatrzymuj ludzi, gdy chcą się zabić. Moi aniołowie w postaci bytów wam pomogą patrolować miejsce te. Życzę ci i twojej załodze powodzenia!"

sketch-1650300227221.png

Główne logo Krwawego Krzyża.

Kto może do nas dołączyć?

Każdy może do nas dołączyć, lecz jedynym odejściem od nas może być śmierć. Śmierć to nie jest mocne słowo w tym miejscu, a raczej jest słowem powszechnym. To czy chcesz dołączyć do nas, zależy tylko od ciebie. Możesz być chrześcijaninem, ateistą, komunistą, nazistą, ale dla nas to nie ma znaczenia, ponieważ twoje zabójstwa oczyszczą twoje imię w tamtym świecie.

Czym się zajmujemy?

Zajmujemy się uwalnianiem ludzi z Backrooms poprzez zabijanie oraz również zajmujemy się czczeniem bytów. Wydaje się, że robimy tak mało, a jednak robimy tak wiele.

Szef

Szef to osoba decydującą o wszystkich losach Krwawego Krzyża. To on został oświecony i to on stworzył tę grupę. Jego imię i tożsamość jest każdemu nieznana.

Pomocnicy

Są to osoby, które wspomagały Szefowi w początkach grupy oraz są jego prawą ręką. Najprawdopodobniej jest ich pięciu.

Byty

Byty również wchodzą w skład Krwawego Krzyża. Są to byty, które współpracują z grupą lub są jej częścią. Wszystkie osoby z grupy, pawają do nich szacunkiem.

Kościelni

Kościelni są twórcami kościołów oraz ich właścicielami. Również są osobami, które biorą udział w ważnych spotkaniach.

Roznosiciele

Są to osoby chodzące po poziomach, aby nauczać innych o religi Krwawego Krzyża.

Rycerze

Zajmują się obroną siedziby i kościołów, także zajmują się atakowaniem innych placówek i grup. Najczęściej działają w licznych grupach.

Wędrowni

Zajmują się odkrywaniem poziomów, bytów oraz obiektów. O wszystkich odkryciach informują pomocników Szefa.

Odrębki

Są to osoby należące do grupy, lecz tylko po to, aby zabijać podczas swej podróży. Rzadko wracają do bazy.

Oszuści

Są to osoby, które zdradziły grupę, bądź ją opuściły. Osoby te są poszukiwane. Po ich odnalezieniu
są one torturowane aż do powolnej śmierci. Oczywiście nie należą już do grupy, ale warto o nich wspomnieć, ponieważ Krwawy Krzyż ich uznaje za osoby, które popełniły błąd.


Poradnik Pisarski

Pisząc artykuł o Krwawym Krzyżu, musisz pamiętać o kilku rzeczach:

  • Zachowanie - Nigdy nie są dobrze nastawieni do frakcji pomagającym ludziom. Atakują ludzi i przyjazne ludziom frakcje. Z frakcjami, które zabijają ludzi oraz mają coś wspólnego z bytami, chętnie będą się z nimi zadawać.
  • Byty - Czczą oraz chwalą każdy byt, nawet te neutralne, a niebezpiecznym istotom nawet pomagają przy ich zabójstwach i ich egzystencji. Nigdy nie odważą się zabić bytu.
  • Poświęcenie - Poświęcą swoje życie, aby zabić ludzi lub aby uratować dany byt. Nigdy nie boją się śmierci.
  • Zadanie - Ich zadaniem jest eksploracja, umieszczanie baz na poziomach oraz oczywiście — liczne zabójstwa. Nigdy nie przejdą obok wędrowca obojętnie.
  • Członkowie - Członkowie tej grupy są różni. Są osoby dbające o siebie oraz o innych członków grupy, po osoby egoistyczne, psychicznie chore i z zaburzeniami lękowymi. Weź to pod uwagę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License