Victor tłumaczenia

Obiekt 1 - "Woda Migdałowa"

ocena: +1+x
4747408846_6186388397_b.jpg

Typowa butelka Wody Migdałowej. Można ją znaleźć w różnych rodzajach butelek, ta została odkryta na Poziomie 5.

Woda Migdałowa jest głównym źródłem nawodnienia i ładu w Backrooms.

Opis:

Woda Migdałowa jest substancją występującą na różnych poziomach Backrooms. Jest kluczowym źródłem nawodnienia, a także stanowi niewielką wartość odżywczą. Woda ma słodki migdałowy/waniliowy smak. Można ją znaleźć w siedmiu różnych typach butelek; zazwyczaj bez naklejonej marki i etykiety. Woda Migdałowa pojawia się w zwyczajnych butelkach na wodę, manierkach, szklanych butelkach po winie, a nawet w kartonach. Można ją używać do handlu, do odstraszania bytów oraz do leczenia niektórych dolegliwości.

Rozpoznawanie Wody Migdałowej:

W Backrooms występuje mnóstwo cieczy, wiele z nich nie nadaje się do picia a nawet dotykania. Jeśli nie masz pewności że ciecz jest bezpieczna do wypicia, nie pij jej i poczekaj aż natkniesz się na Wodę Migdałową. Woda Migdałowa ma wyraźny, choć słaby, zapach wanilii i wody różanej. Ma subtelny smak słodkiego, wodnistego masła migdałowego. Jeśli nie wykazuje tych cech i nie jest wyraźnie świeżą wodą, unikaj kontaktu z nią.

Na niektórych poziomach, Woda Migdałowa wypływa z rur, a nawet z fontann. Jednakże jest to rzadkością. Upewnij się, że właściwie zidentyfikowałeś jakikolwiek płyn przed spożyciem go.

Inne zastosowania Wody Migdałowej:

Z jakiegoś powodu, Woda Migdałowa może czasami leczyć dolegliwości, wliczając w to neutralizowanie skutków wrogich bytów. Pomaga również w podtrzymaniu czyjegoś zdrowia. Niekiedy zastosowania Wody Migdałowej obejmują pomoc w łagodzeniu symptomów „Plagi”, w powstrzymaniu kogoś przed staniem się Nędznikiem i prawdopodobnie uleczenie kogoś dotkniętego przez Plaskacza (chociaż jest to niepotwierdzone). Umożliwia podtrzymanie koncentracji, szczególnie w obliczu takich bytów jak Obserwatorzy i prawdopodobnie pozwala zapobiec spotkaniu z Bestią na Poziomie 5. Oprócz tego, Woda Migdałowa może być użyta do oswojenia niektórych bytów wliczając w to Śmierćmy i Jerry.

Źródła Wody Migdałowej:

Najlepszym sposobem na zdobycie Wody Migdałowej jest dostanie się na Poziom 4, gdzie jest jej pod dostatkiem. Występuje tam chociażby w chłodnicach wodnych, automatach i fontannach. Woda Migdałowa występuje również na wielu innych Poziomach, w tym na Poziomie 10, Poziomie 28, Poziomie 5, Poziomie 11, Poziomie 18 i Poziomie 29. Możliwe jest ją również uzyskać poprzez handel, na przykład na Poziomie 6.1. Poza tym, Woda Migdałowa występuje na wielu, wielu innych poziomach Backrooms. Najłatwiejszym sposobem wykrycia czy w pobliżu występuje Woda Migdałowa jest zaobserwowanie czy niedaleko znajdują się ludzie.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License